Twitter Dashboard – ciekawe narzędzie do obsługi Twittera

Korzystacie z Twittera? Mam dla Was ciekawe narzędzie, które usprawni Waszą pracę na tym serwisie. Twitter Dashboard pomoże Wam sprawdzić, czy ktoś wspomina nas na Twitterze, ułatwi tworzenie tweetów i ustalanie publikacji na przyszłość, sprawdzanie statystyk oraz reklam!

Twitter Dashboard – rozpoczynamy konfigurację

Pierwszym krokiem zaraz po zalogowaniu się jest wybranie słów kluczowych które ma nam Dashboard wyszukiwać. Wprowadzamy sobie czy to nazwę, czy to hashtag czy to wzmiankę

Twitter Dashboard

 

Po zapisaniu tych słów kluczowych widzimy od razu wyniki wyszukiwania. W każdym momencie możemy też odpisać na informację, którą widzimy, udostępnić czy polubić.

Wszystkie te działania odbywają się w zakładce „About you”. W kolejnej zakładce, „Your Tweets” mamy listę naszych opublikowanych tweetów a w „Timeline”, widzimy całą naszą tablicę z Twittera.

Twitter Dashboard

Tworzenie tweetów w Twitter Dashboard

Aby utworzyć tweeta, w zakładce „Home” na samej górze wpisujemy po prostu tweeta. Mamy też możliwość ustawienia publikacji na konkretny dzień i godzinę. Aby to zrobić klikamy w zakładkę „Create” i tu tworzymy wpis a następnie planujemy go.

Twitter Dashboard

Analityka w Twitter Dashboard

Trzecią zakładką znajdującą się w głównym menu jest Analityka. Tutaj możemy sprawdzić sobie ile osób nas obserwuje, ile dodaliśmy tweetów, na ile odpowiedzieliśmy. Mamy też informacje o nowych followersach, ich konkretne nazwy użytkowników.

Twitter Dashboard

Dodatkowo w prawym rogu mamy zakładkę „Powiadomienia”, znaczy możemy sprawdzić czy ktoś polubił nasz wpis, czy odpisał czy udostępnił itp.

Twitter Dashboard

Aplikacja mobilna Twitter Dashboard

Fajną rzeczą jest to, że Dashboard ma też aplikacje mobilną, więc wszystkie te ważniejsze rzeczy, które interesują nas a dotyczą naszej marki możemy obejrzeć sobie na naszym smartfonie. Aplikacja jest dostępna na razie tylko na iOS, mam nadzieję, że już niedługo będzie i na Androidzie.

Twitter Dashboard

Podsumowanie

Twitter Dashboard to bardzo ciekawa aplikacja. Za pomocą 3-4 klików mamy możliwość obejrzenia tweetów na nasz temat, zaplanowania tweeta na przyszłość i obejrzenia, które z wpisów mają największe zaangażowanie. Fajnie, że jest aplikacja mobilna. Tylko zastanawiam się, czemu te funkcje nie mogą być dodane do Twittera i dlaczego niektóre z nich kopiują funkcje Tweetdecka?

Hmmm.

A Wy co sądzicie? Podoba się Wam aplikacja?

Kategoria: twitter

Przygotuj posiłek za pomocą Twittera

2014-06-17 00:04:27
admin

18

Jaki jest prawdziwy koszt złej obsługi klienta?

Dzięki temu, że serwisy social media są tak bardzo popularne wśród internautów, także marki szybko się na nich zad
2013-04-24 06:30:00
admin

18

Społeczności coraz częściej pełnią rolę Centrum Obsługi Klienta

Ostatnie badania przeprowadzone przez Socialbakers pokazały, że coraz więcej osób wymaga tego, żeby móc za pomocą
2013-04-23 08:30:00
admin

18

Co innego jeszcze robimy korzystając z Facebooka i Twittera?

Możliwość korzystania z serwisów społecznościowych na smartfonach doprowadza często do sytuacji, że zabieramy smar
2013-04-18 05:30:00
admin

18

Zmiany w wyglądzie Twittera.

Twitter wprowadził wczoraj kilka zmian do swojego serwisu. Dodatkowo wprowadził nowa aplikację na iPad i apdejtował apl
2012-09-19 13:30:00
admin

18