Szczegółowe statystyki video na Facebooku.

Treści video są coraz częściej używane przez marki w komunikacji z fanami na Facebooku. W serwisach społecznościowych podawane są informacje, że za 5 lat Facebook będzie w większości wypełniony treściami video. Dlatego też, abyśmy jeszcze lepiej mogli określić co się podoba odbiorcom a co mniej, otrzymaliśmy nowe, bardziej szczegółowe statystyki video na Facebooku.

Nowe statystyki video na Facebooku

Jeżeli na swojej stronie na Facebooku dodawaliście ostatnio pliki video przesyłane bezpośrednio na serwis to w Statystykach otrzymaliście nowe miary, dzięki którym dowiecie się:

  • jakie reakcje wywołało video, które dodałeś – podział szczegółowo m.in. na lubię to, ha ha, super czy wrr. Oceniając reakcje możemy łatwiej stwierdzić, czy film się podobał grupie czy nie;

statystyki video na Facebooku

  • czy film nasz był odtwarzany z dźwiękiem włączonym czy bez. Na podstawie obrazka poniżej można ocenić, że 90% osób przeglądało film bez włączonego dźwięku. Jest to dla nas podpowiedź, że warto pomyśleć o transkrypcji i dodaniu napisów. Pamiętajmy, że często nasze filmy są oglądane podczas godzin pracy, więc napisy umożliwią dłuższe oglądanie naszego filmu bez konieczności uruchamiania dźwięku.

Zrzut ekranu 2016-08-16 o 21.18.29

  • skąd pochodzą osoby odtwarzające nasze video. Możemy ocenić, w którym województwie mamy najbardziej wiernych fanów, czy to jest nasze rodzime województwo czy np województwo Mazowieckie. Na tej podstawie też możemy targetować ewentualną reklamę naszego posta z filmem.

statystyki video na Facebooku

  • informacje o płci i grupie wiekowej odbiorców. Tu widzimy podział oglądających na płeć oraz sprawdzić możemy czy są one w grupie wiekowej, która nas interesuje najbardziej.

statystyki video na Facebooku

Statystyki video 360 na Facebooku

  • Jeżeli dodajemy video kręcone w technice 360 stopni to także otrzymujemy dodatkową metrykę – jest to tzw mapa ciepła, czyli widzimy, na których elementach filmu użytkownicy spędzali najwięcej czasu. Opcja z mapą ciepła będzie dostępna wszystkim video, które zostały dodane do serwisu po 1 maja i które mają ponad 50 tys unikalnych wyświetleń.

statystyki video na Facebooku

 

Podsumowanie

Dodatkowych statystyk nigdy za wiele! Facebook dodaje kolejne informacje, które są dla nas dostępne bezpłatnie i które mogą nam pomóc w zwiększeniu zasięgu czy zaangażowania pod naszym video. Sprawdźcie to koniecznie i kolejne video kręćcie z wykorzystaniem otrzymanych danych.

Kategoria: Facebook