Statystyki na Instagramie – zapowiedź

Instagram to serwis, który ma już ponad 500 mln użytkowników, dodatkowo każdego dnia odwiedza go 300 mln z nich! Aplikacja wprowadza kolejne funkcje, które mają przyciągnąć firmy – czy to reklamy, czy to Instagram Stories czy już niedługo profile firmowe oraz statystyki na Instagramie!

 

Jeszcze do niedawna aby stworzyć konto firmowe na Instagramie trzeba było logować się na swoje osobowe dane i zmieniać nazwę konta. Pewnie każdy z nas dostał wiadomość, że jego znajomy/znajoma jest teraz w Instagramie jako … i tu nazwa firmy, którą obsługuje. Mimo, że Facebook, który jest właścicielem Instagrama, miał już od bardzo dawna dobrze działającą aplikację Menedżer stron, opcja logowania się na wielu kontach na Instagramie została wprowadzona ok rok temu.

Kilka tygodni temu pojawiły się screeny, które pokazują, że Instagram ma zamiar wprowadzić kolejne elementy ułatwiające działanie marek na tym serwisie:

Konto firmowe

Tak będzie wyglądało konto firmowe na Instagramie (zdjęcie po prawej stronie). Nie różni się ono mocno od prywatnego, prawda? Na pewno można zauważyć zakładkę „Contact”, która ułatwi rozmowę z administratorem strony a także kategorię naszego konta na Instagramie.

konto firmowe na instagramie

Statsytyki na instagramie

Więcej zmian zauważymy w kolejnych screenach! Tutaj widać statystyki! Trzeba przyznać, że opcje statystyczne to coś, czego Instagramowi naprawdę brakuje. Jak dotychczas musieliśmy korzystać z dodatkowych, zewnętrznych narzędzi, tj Iconosquare, Ink361, Squarelovin czy Sotrender. Już niedługo niektórym z użytkowników wystarczą pewnie dostępne dla wszystkich statystyki na Instagramie.

Co się dowiemy dzięki nim?

Gdy przyjrzymy się bliżej informacjom, jakie otrzymamy widać, że statystyki na Instagramie są bardzo podobne do tych, które mamy na Facebooku. Widzimy tu:

  • z jakiego kraju mamy największą ilość fanów
  • z jakiego miasta są nasi fani
  • o której godzinie są oni najbardziej aktywni

Statystyki na instagramie

  • Ilu mamy followersów
  • jaka jest płeć followersów
  • jaka grupa wiekowa followersów

statystyki na instagramie

Ale najważniejszą rzeczą, którą dają statystyki na Instagramie jest możliwość dowiedzenia się ile osób widziało nasze zdjęcia. Na naszych zdjęciach będzie pojawiała się ilość wyświetleń!

Dzięki temu dowiemy się, jak na nasze konto działa algorytm na Instagramie a firmy otrzymają informację ile osób naprawdę zobaczyło post, który dodał współpracujący z nimi influencer.

 

Statystyki na instagramie

 

Podsumowanie

 

Statystyki na Instagramie testowane są od kilku tygodni. Jak widzicie powyżej, oferować one będą bardzo ciekawe dane, z których na pewno będziemy korzystać przy optymalizacji naszych dalszych działań. Dodatkowe narzędzia, szczególnie bezpłatne (Ink361, Squarelovin), nadal będą wykorzystywane, gdyż mają kilka ciekawych, dodatkowych funkcji, jednak wielu użytkownikom wystarczy to, co wprowadzi do analizy Instagrama ta nowość.

Czekam, gdy zostaną wprowadzone globalnie – nie omieszkam Wam o tym napisać i udostępnić oddzielny post 😉

Źródło

Kategoria: instagram