Statystyki Facebooka w Polsce. Stan na 08.2016

Kto z Was zastanawiał się jakie są oficjalne statystyki Facebooka w Polsce? Jeżeli choć raz przeszukiwaliście Google z tym zapytaniem mam dla Was odpowiedź 😉 Raz na kwartał Facebook wydaje tzw. Market Snapshoot, podsumowanie tego, co działo się na danym rynku. Nas interesuje Polska i właśnie dane z Polski chcę Wam pokazać.

Statystyki Facebooka w Polsce

Najważniejsza informacja to liczba użytkowników. Możecie ją znaleźć w menedżerze reklam, ale nie wszyscy go mają, nie wszyscy wiedzą, jak go obsługiwać. Więc tu poniżej jest oficjalna informacja – Facebook w Polsce ma ponad 14 mln użytkowników z czego 79% korzysta z serwisu każdego dnia!

statystyki Facebooka

14 mln użytkowników Facebooka odpowiada za zasięg 59% użytkowników internetu w ogóle w naszym kraju.

statystyki Facebooka

Od wielu lat mówi się, że Facebook nie jest serwisem desktopowym, a mobilnym! Ludzie spędzają coraz więcej czasu w „digitalu” i mobilnie co pokazują poniższe statystyki.

statystyki Facebooka

Bardzo ważna informacja o użytkownikach z Polski jest taka, że 80% osób (8,6 mln), którzy każdego dnia korzystają z Facebooka robi to za pomocą MOBILE!

facebook statystyki mobile

Podsumowanie

Jeżeli ktoś jeszcze będzie zastanawiał się czy warto działać na Facebooku to te statystyki powinny go przekonać. 14 mln użytkowników miesięcznie, 8,6 mln z nich korzysta z serwisu codziennie via mobile. Jeżeli będziemy tworzyć ciekawą komunikację wspartą reklamą powinniśmy mieć łatwiejszy dostęp do naszej grupy docelowej.

Pamiętajcie, że Facebook ciągle się zmienia, przykładowo ostatnio serwis dokonał zmiany wyglądu stron na Facebooku, także aby być ciągle na bieżąco z tym, co się dzieje „na fejsie” zapraszam do zapisu na mój newsletter 😉

Kategoria: Facebook
 • Olsza Krinik

  Z chęcią poczytam więcej, czy można prosić o źródło?

 • Magdalena Burdak

  Również proszę o źródło tych danych

  • Adam Olszewski

   Czy udało sie uzyskać źródło?

   • Magdalena Burdak

    Oczywiście, że nie.

 • Adam Olszewski

  Bardzo proszę o link do tych danych, nie mogę tego znaleźć.