Snapchat w Polsce. Statystyki i użytkownicy.

Snapchat w Polsce używany jest przez coraz więcej osób i firm. Poniżej podaję kilka statystyk dotyczących użytkowników w naszym kraju ale żeby ukazać rozwój Snapchata przytoczę kilka liczb, które w jednym artykule zebrała ekipa Snapcenter:

 • Ze Snapchata korzysta aktualnie ok 150 mln użytkowników
 • 1/3 z nich tworzy treści i dodaje je na Stories
 • na Snapchacie odtwarzanych jest 10 mld video dziennie
 • każdej SEKUNDY wysyłanych jest 9 tys snapów!
 • 54% użytkowników korzysta z aplikacji każdego dnia
 • średni dzienny czas korzystania z aplikacji to 20-30 minut!

Snapchat w Polsce

Snapchat nie podał jeszcze oficjalnych statystyk serwisu, więc możemy próbować określać ich liczbę. Poniżej podane są dane wygenerowane za pomocą Google Keyword Plannera oraz Menedżera Reklam na Facebooku.

Wg planera słów kluczowych w Google wynika, że w maju mieliśmy ponad 1,83 mln wyszukiwań fraz kluczowych związanych ze Snapchatem. Oczywiście nie można tego przełożyć 1 do 1 – stwierdzić, że tylu mamy użytkowników Snapchata w Polsce, ale orientacyjne:

Snapchat w Polsce

Podział wiekowy użytkowników wygenerowany jest z Menedżera Reklam na Facebooku. Snapcenter stworzyło testową kampanię, w której targetowali na Polskę, osoby 13+ i zainteresowane Snapchatem. Wyniki w dużej części potwierdzają to, co dzieje się wśród użytkowników globalnych – osoby w okolicach 20 lat są największą grupą użytkowników serwisu, ale również wśród starszych osób Snapchat jest obecny.

Snapchat w Polsce

Zestawienie polegające tylko na danych wyciągniętych z Menedżera Reklam (na podstawie zainteresowań) stworzył NapoleonCat. Styczniowe statystyki mówią, że mamy ok 1,2 mln osób zainteresowanych Snapchatema najliczniejszą grupą są osoby 13-24

kto jest na snapchat

Agencja ThinkKong wraz z SW Research również zbadała temat Snapchata i wyszło, że:

 • najczęściej korzystają z niego osoby 18-24 i 25-34

Snapchat w Polsce

 • korzystamy z niego raz lub kilka razy dziennie:

Snapchat w Polsce

Sprawdzając popularność tematów w Google Trends można zauważyć, że popularność Instagrama i Snapchata rośnie (choć jest duża różnica na korzyść Instagrama) a maleje ask.fm.

Snapchat w Polsce

Jeżeli zastanawiacie się jaka firma i jaka osoba są najpopularniejsze na Snapchacie, to polecam Wam przejrzeć ranking hash.fm, który tworzy listę influencerów.

I tak, marka, która ma największą liczbę widzów to Coca-Cola Polska, która osiągnęła taki wynik dzięki „snapchat takeover” tzn wybrane, znane osoby (m.in. Maffashion, Anstrachuje) jadąc na festiwal muzyczny czy na Euro 2016 otrzymywały dostęp do Snapa i jako Coca-Cola relacjonowali te wydarzenia. Wyznajemy, serwis z ciekawymi, śmiesznymi, zaskakującymi wyznaniami promuje opublikowane np na Facebooku czy Insta treści. Następnie Fanta, KFC Polska i eska TV.

Snapchat w Polsce marki

Użytkownicy prywatni, którzy mają najwięcej widzów na Snapchat to Sex_Masterka (nazwa użytkownika), która pokazuje swoje ciało. Kolejna to littlemooonster96, młodzieżowa internetowa gwiazdka, Maffashion, blogerka modowa oraz para Deynn i Majewski, którzy aktualnie razem prowadzą kanał na YouTube (motywacja, trening, odżywianie itp.).

Snapchat w Polsce osoby

 

Więcej informacji na temat Snapchat w Polsce

Polecam Wam dołączyć do grupy na Facebooku, Snapchat PL, w której otrzymacie wiele ciekawych informacji, często od osób, które działają na Snapie zawodowo 😉

Tam też zobaczycie ciekawe geofiltry z Polski i zagranicy, co może być inspiracją dla Was, żeby taki geofiltr zrobić czy to dla swojego miasta czy ciekawego wydarzenia.

 

Podsumowanie

Jak można zauważyć, na razie z nieoficjalnych danych, ilość użytkowników Snapchata w Polsce rośnie. Coraz więcej firm korzysta z tego serwisu i to coraz bardziej umiejętnie. Snapchat wydaje się mocnym graczem na marketingowej ścieżce firm ale trzeba monitorować to, co się dzieje z Instagram Stories. Statystyki Snapa będę starał się aktualizować jak tylko zbierze się kolejna porcja ciekawych informacji 😉

A jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Snapie, Instagramie i innych serwisach dla millenialsów, zapraszam na szkolenie do Socjomanii 😉

Kategoria: snapchat
 • sexting.pl

  Prowadzimy forum erotyczne powiązane z sextingiem na Snapchacie i faktycznie zauważyliśmy bardzo duże zainteresowanie profilem SexMasterki. Sexmasterka jest najczęściej wyszukiwanym hasłem na naszym forum.