Kilka dni temu zmienił się regulamin Facebooka odnośnie organizowania promocji – konkursy na osi czasu są już legalne. Jako, że administracja takim konkursem może sprawiać kłopot, Fanpoint stworzył bezpłatne narzędzie, które uczyni ją łatwiejszą.

PostsPicker jest swoistym centrum dowodzenia dla administratorów stron fanowskich. Po kliknięciu w nazwę danego fanpage’a, możemy przeanalizować całą aktywność na osi czasu – posty, komentarze i polubienia. Czyli: aplikacja nie służy do tworzenia konkursów, lecz umożliwia analizę tego, co dzieje się pod opublikowanym postem konkursowym.

postpicker_login

Od zwykłej osi czasu aplikacja PostsPicker różni się tym, że aktywności te można sortować po dacie (malejąco i rosnąco), liczbie polubień (malejąco i rosnąco), a także wyszukiwać konkretne treści lub użytkownika, który jest ich autorem. Dane również można w łatwy sposób pobrać do arkusza kalkulacyjnego, który umożliwi ich dalszą analizę i przetwarzanie przez organizatora.

panel

Aplikację cechuje przejrzysty, przyjazny dla oka layout, który pozwala błyskawicznie dotrzeć do pożądanych informacji – nie tylko komentarzy użytkowników, ale także własnoręcznie opublikowanych treści. Posty z osi czasu fanpage’a oznaczone są różnymi ikonami – w zależności od tego, czy administrator opublikował test, obraz czy link. Ułatwia to wzrokowe przeszukiwanie treści.

komentarze

No i najważniejsze: PostsPicker jest za darmo, bez względu na to, iloma stronami zarządzacie, ile mają one fanów, ile konkursów na nich organizujecie. Możecie bawić się nim do woli i dzielić się informacją ze swoimi znajomymi:)

excel

Choć PostsPicker ułatwia administrowanie konkursem na osi czasu, nie zastąpi on profesjonalnej aplikacji konkursowej, która w przeciwieństwie do konkursu na osi czasu ma możliwość:

– zbierania e-maili uczestników (które służą potem do kontaktu)
– udziału w konkursie dopiero po polubieniu strony
– stworzenia intuicyjnego menu z regulaminem, zasadami, nagrodami…itd.