Ponad 2 miesiące temu zapisałem się na Bieg na Piątkę w ramach Maratonu Warszawskiego. Była to dla mnie motywacja aby poruszać się trochę, rozprostować swoje ciało, które przez większość czasu niestety jest za biurkiem.

Kilka tygodni po tym, jak się zapisałem Socializer wygrał przetarg na obsługę Floty na Facebooku. Jednym z elementów, który został tam zaproponowany to akcja zachęcająca fanów do podjęcia wyzwania Flory i udziału w Biegu na Piątkę. W jej ramach stworzyliśmy aplikację, dzięki której fani mogli wygrać trening z profesjonalnym trenerem, iPody, koszulki i inne ciekawe nagrody.

Dodatkowo w akcji chcieliśmy wykorzystać liderów opinii, którzy dzięki swojemu wpływowi zachęcili by swoich czytelników do większej aktywności sportowej no i spotkania się z ulubionymi blogerami 29 września w Warszawie. Do podjęcia wyzwania Flory zaprosiliśmy Paulinę z From movie to the kitchen, Paulinę z Być idealną, Michała z domowa.tv (twórcy kotlet.tv) a także Tomka z zajadam.pl

zakładka_aplikacja

Liderzy opinii mieli miesiąc na przygotowanie się do akcji. Dostali oni specjalny miesięczny trening od Mateusza Jasińskiego w którym znajdował się specjalny plan sportowy oraz dieta. Po 2 tygodniach spotkaliśmy się na Polu Mokotowskim i nagraliśmy ten oto materiał (przygotowania z trenerem Mateuszem Jasińskim):

29 września spotkaliśmy się na Stadionie Narodowym w celu przebiegnięcia (oczywiście z jak najlepszym czasem) 5 km. Po szybkiej wizycie w depozycie i wbiciu się w sportowe ubrania podeszliśmy do startu. Tak to wyglądało prawie z końca stawki (3161 osób startowało).

20130929_092922

Tak wyglądała trasa Biegu na Piątkę no i mój wykon;) Na początku, przez pierwsze 500 m ze względu na dużą grupę osób szliśmy, truchtaliśmy. A dopiero później rozpoczął się prawdziwy bieg:

Tutaj filmik podsumowujący akcję:

Po 25 min minutach byłem na mecie, po kilku kolejnych na mecie byli wszyscy blogerzy:) Poniżej zwycięska drużyna 🙂 Od lewej Tomek, Paulina, ja, Michał i Paulina.

20130929_105108

Wszystkim uczestnikom Biegu na Piątkę no i oczywiście Maratonu gratuluję. Mam nadzieje, że osiągnęliście czasy, jakie sobie założyliście no i mam nadzieję, do zobaczenia za rok o tej samej porze!