Nowy wygląd profilu na LinkedIn

Korzystacie z LinkedIn? Jeżeli tak, na pewno zainteresuje Was to, że na zeszłotygodniowej konferencji zapowiedziano i pokazano nowy wygląd profilu na LinkedIn. Czym się będzie różnił od tego, który mamy teraz? Wieloma elementami, sprawdźcie koniecznie poniżej!

Konferencja produktowa LinkedIn

Na 22 września LinkedIn zapowiedział konferencję na której pokazał swoją nową platformę LinkedIn Learning. Napisałem trochę o niej w poście na LinkedIn Publishing – sprawdźcie.

Ogólnie, jest to platforma do nauki. Jak wiecie, przez całe życie powinniśmy się uczyć, więc LinkedIn ma zamiar nam w tym pomóc.

Linkedin learning

Na konferencji mówiono także o kilku innych produktach. Ogólnie, w ciągu ostatnich 6 miesięcy było ich… 22:

nowy profil na linkedin

Jednym z ważniejszych elementów, na których się skupiono podczas konferencji był profil osobowy a w szczególności zmiany wyglądu, jakie wprowadził w nim LinkedIn. Sprawdźcie:

Nowy wygląd profilu na LinkedIn

Jak widać na pierwszy rzut oka zmiana jest całkowita;) Inne menu główne na górze – ładne ikonki dojścia do naszego profilu, powiadomień, wiadomości czy prac. Bardzo mocno akcentowana wyszukiwarka a w prawym górnym rogu ustawienia konta.

Ogólnie tablica wygląda na prosty i intuicyjny, dużo przestrzeni, wszystko łatwo można znaleźć:

nowy profil na linkedin

Wygląd profilu osobowego także się zmienił – zdjęcie w centrum profilu, nagłówek bardziej widoczny, no i oczywiście sekcje doświadczenia:

nowy profil na linkedinGdy dodamy informacje do naszego profilu mamy wiadomość o naszym postępie i statystykach, które podpowiadają nam jak nam idzie na LinkedIn i czy wypełnianie treści , kolejnych sekcji wpływa na pozycjonowanie:

nowy profil na linkedin

Tu przykładowa zmiana w wypełnianiu profilu – dodawanie podsumowania. Wcześniej dodawaliśmy tekst „na profilu” a tym razem wyskakuje nam popup w którym dodajemy treść i zapisujemy na profilu.

nowy profil na linkedin

Zmieniono tez wygląd pozostałych sekcji, jak np Praca – wygląda to bardziej przejrzyście a dodatkowo przy ofertach pracy widzimy znajomych (bliższych lub dalszych), którzy pracują w tej firmie lub mogą nam coś o niej podpowiedzieć.

nowy profil na linkedin

Podsumowanie

Jak widzicie, wygląd serwisu zmieni się diametralnie. Do zmiany nakłonił LinkedIn bardzo dobry rozwój aplikacji mobilnej, w której podobny wygląd działa już ok ok 6 m-cy. Zmiany w wyglądzie LinkedIn to tylko jeden z 6 elementów, na których skupiono się 22 września. Jeżeli chcecie obejrzeć całą prezentację, a polecam, poniżej macie Slideshare i slajdy oraz video z konferencji.


Video z konferencji

A dla lubiących bardziej „ruszający” się obraz, polecam obejrzeć video z konferencji.

 

Źródła obrazków: SocialMediaToday

Kategoria: linkedin

Ciekawa promocja Taken 3 na LinkedIn

2014-12-15 12:18:00
admin

18

Facebook testuje nowy wygląd statystyk dla Stron

Od wczoraj u niektórych użytkowników Facebook testuje nowy wygląd statystyk. Są one bardziej p
2013-06-20 06:30:00
admin

18