Kocham Socjomanię 😉 Dlaczego? Bo wiemy, że mimo, iż sami uczymy innych my też musimy się uczyć, żeby być na bieżąco. Dlatego też raz na rok mamy możliwość wyjazdu na międzynarodowa konferencję. Kasia z Bartkiem byli w Amsterdamie, a teraz, razem z Szymonem, wybraliśmy się na Marketing Festival do Brna.

Wrażeń było tyle, ze mimo tego, że wróciłem do domu o 1:00, po 560 km jazdy nie poszedłem spać, tylko zrobiłem szkice… 4 artykułów 😉 Przeczytacie je oczywiście na blogu.

W tym, pierwszym, ogólnym napiszę trochę na temat prezentacji, jakie widzieliśmy w Brnie. Nie będę opisywał wszystkich, tylko te, które mnie osobiście zainteresowały. W kolejnych napiszę na pewno o organizacji (perfekcja), oraz o tym na co zwracać uwagę występując jako prelegent.

Link do większości prezentacji będziecie mieli na końcu wpisu – tutaj propsy dla Artura Strzeleckiego 😉

 

Prezentacje:

Oli Gardner – pierwsza prezentacja i od razu bardzo wysoki poziom. Oli mówił o tym, jak powinien wyglądać idealny Landing Page, jakie przyciski i słowa kluczowe powinien posiadać, żeby konwertował, gdzie je umieścić. Wszystko ubrał w ciekawą historię tworzenia LP dla Frankensteina i po każdym z kroków odnosił się do tego.

Marty Neumeier – Marty mówił o marce, o zmianie w jej postrzeganiu, o tym dlaczego niektóre marki mają swoje „plemie (tribes)” i co się z tym wiąże. Opowiadał po prostu o tworzeniu klienta dla swojej marki w bardzo ciekawy sposób.
Aha, no i podkreślał, że prawie przejechał swoim samochodem Steve Jobsa 😉 Kupiłem sobie jego książkę „Brand Flip” na Amazonie, dodam na bloga jej recenzję na pewno.

Marty Neumeier Marketing Fest

Bart Schutz – ciekawa prezentacja na temat wykorzystania badań psychologicznych do optymalizacji naszych działań. Widzimy tu 5 punktów, za pomocą których można optymalizować Customer Journey. Polecam przejrzeć jakie psikusy płata nam nasz mózg i jak zmieniają się wyglądy strony, aby bardziej klikali w reklamę czy składali zamówienie. Cała prezentacja jest u Artura w linku na końcu artykułu.

Larry Kim – Larrego kojarzyłem już wcześniej, wiedziałem, że mocno testuje reklamy na TT i właśnie o tym mówił, o reklamie w social media. Kim mówił o „Top 10 social PPC advertising hacks of all time”. Podkreślał, że warto udostępniać wiele rzeczy, sprawdzać czy coś angażuje mocniej i jak będziemy mieli tzw „jednorożca”, post, który jest mega popularny inwestować w niego jak najmocniej. Na swoim przykładzie pokazał, jak za 50$ udało mu się zyskać występ w krajowej TV oraz kilka publikacji w branżowych pismach.
Wiele jego slajdów z tej prezentacji możecie znaleźć na slideshare poniżej, warto!

Phil Nottingham – spec od filmików video, bardzo pozytywnie zakręcony. Mimo, że był ostatni to wiele osób zostało na scenie i na pewno nie żałowało. Pokazał jak warto działać z video na YouTube, Facebooku lub decydując się na video trzymane u siebie na serwerze. Bardzo ciekawe porady, ciekawe narzędzia – rzeczy z tej prezentacji będę na pewno pokazywał na szkoleniach.

Phil Nottingham Marketing Fest

 

PRO TIP 😉
Jeżeli masz taką możliwość, jedź na konferencję z osobą, która zna innych z branży. Nam udało się zgadać z Karolem Dziedzicem, masterem adwordsów i analyticsa (polecam szkolenia z nim), który zna wiele osób w branży, jest lubiany. Dzięki temu łatwiej nam było odnaleźć się na miejscu, porozmawiać z innymi i spędzić te 3 dni naprawdę udanie.

 

Podsumowanie
Bardzo owocna impreza, dużo ciekawych prezentacji, wiele treści, które można będzie dodać do prezentacji, wiele poznanych osób, kuchnia czeska sprawdzona. Zapytacie, czy warto było jechać? Oczywiście.

To co, z kim się widzę za rok?:)

 

Wszystkie dostępne prezentacje obejrzycie po kliknięciu w ten link: prezentacje Marketing Festival 2015
Polecam też prześledzić mojego Twittera, gdzie pisałem o tym, co aktualnie działo się na scenie: Twitter Łukasz Dębski