W II części recenzji tabletu, który otrzymałem do testów od Lenovo chcę pokazać Wam jak sprawuje się on podczas codziennego użytkowania. Korzystam z niego już ponad 3 miesiące i myślę, że mogę powiedzieć coś o jego właściwościach;)

Poniżej opisuję najważniejsze cechy tabletu, które sprawiają, że jest on opcją, którą warto rozważyć.

Wygląd
Tablet jest bardzo solidny. Jego obudowa jest dobrze sprasowana, wszystkie elementy do siebie pasują. Tablet nie ma żadnych przycisków pod ekranem – wszystko jest obsługiwane w pełni dotykowo. 
Na prawym boku obudowy mamy przyciski głośniej/ciszej a na górze mamy przycisk do włączenia tabletu, złącze microUSB (do ładowania) oraz wejście do słuchawek.
Z tyłu obudowa zrobiona jest z twardego matowego materiału, który dobrze leży w rękach i nie pozwala się wyślizgnąć z nich tabletowi.
Na górze jest aparat 2Mpx oraz wejścia na kartę microSD,  oraz karty SIM. Wejścia są ukryte pod takim czymś:

Tak jak już mówiłem, przyciski są tylko na ekranie – jest to bardzo dobre rozwiązanie gdyż np. jak używamy go horyzontalnie to nie klikamy niepotrzebnie w np. „cofnij” które znajduje się na obudowie.

Android i ustawienia
Tablet ma na pokładzie Androida w wersji 4.03. Opcja ustawień jest taka, jak dla każdego urządzenia mobilnego z Androidem: możemy sobie ustawić datę i czas, zabezpieczenia, język, zsynchronizować konto, zobaczyć ile pamięci wolnej nam zostało na tablecie. uruchomić aplikację itp.

Szybkość
Największą wadą jaką zauważyłem w tablecie, ale nie wpływa ona tak naprawdę na jakość użytkowania tabletu jest to, że gdy przekręcamy tablet z pozycji wertykalnej w horyzontalną to musi się on trochę zastanowić i dopiero po 2-3 sek „zaskakuje”. Zwolnienia rzędu 0,5-1 sek widać także gdy np czytamy książkę w PDF czy ePub i przewracamy kartki.

Gry, aplikacje, Google Play
IdeaTab A2107 ma oczywiście dostęp do Google Play, sklepu z mnóstwem płatnych i bezpłatnych aplikacji. Aby korzystać ze sklepu trzeba oczywiście posiadać konto na gmailu, ale nie jest żadnym problemem stworzenie go sobie, prawda?:)
Wybór aplikacji jest nieograniczony: gry, edukacja, finanse, fotografia, medycyna, narzędzia, rozrywka, sport, pogoda, zakupy itp. Aplikacje są płatne jak i bezpłatne. Każdy znajdzie w Google Play coś dla siebie. 
Do osób korzystających z iOS – są tu wszystkie popularne aplikacje dostępne na iOS, często zdarza się tak, że aplikacja płatna w iOS jest bezpłatna na Google Play. Warto sprawdzić;)

Oglądanie filmów
Najczęściej tabletu Lenovo używam w podróży z i do pracy. Najczęściej oglądam sobie ulubione seriale: Family Guy i Californication. Do oglądania filmów korzystam z aplikacji MX Player. Polecam;) 
Oglądanie filmów na tablecie odbywa się bez żadnego problemu: nic nie przycina, nic nie ładuje się 10 sek. – wszystko idzie płynnie i wygląda bardzo ładnie, wyraźnie, kolory są nasycone.

Aparat
Nie robię zdjęć tabletem, ale na potrzeby testów cyknąłem fotkę aparatem znajdującym się z tyłu tabletu. Mamy tam 2Mpix, nie powala to, ale jakość zdjęcia jest okej. Sprawdźcie sami:

Dodatkowo dostępny jest także aparat przedni, 0,3 Mpx. Jakość jego nie jest jakaś suuuuper, ale do podstawowych rozmów video pewnie wystarczy.

Internet
Tablet ma oczywiście WiFi. Jest ono bardzo czułe, dobrze odbiera w całym mieszkaniu, bez problemów ze zrywaniem sygnału.
W tablecie Lenovo mamy take moduł 3G – działa ona także bez problemu. Mam kartę do internetu prepaid Play (30 zł = 2 GB danych) i testowałem go na trasie Skierniewice – Warszawa w kilku miejscach. Działa super, zasięg jest prawie wszędzie 2-3 kreskowy (na 4 dostępne kreski). 3G przydaje się szczególnie osobom, które często podróżują po kraju.

Bateria i ładowanie
Bateria w tablecie, gdy korzystamy z niego intensywnie, wytrzymuje ok 1-2 dni: WiFi, 3G, Flipboard, film, Facebook. Tablet ładuje się ok 3-4h, co znaczy, że po powrocie z pracy podłączamy go do ładowarki i przed spaniem mamy go naładowanego. Wyłączając tablet po każdym użytkowaniu możemy przedłużyć jego działanie do tygodnia, dwóch trzech.


Podsumowanie
Tablet Lenovo IdeaTab A2107 jest dobrym sprzętem. Nie jest on idealny, ale dla osób, które wykorzystują tablet do podstawowych czynności (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, granie) jest wyśmienity. Dodatkowym plusem jest moduł 3G, który umożliwia nam łączenie się z internetem w każdym miejscu w kraju.