Kto jest na Snapchat? Liczba użytkowników i skąd pochodzą.

„A w ogóle kto jest na Snapchat, kto używa tego serwisu?” Wiele razy widzę to pytanie na forach internetowych czy słyszę na szkoleniach. Postanowiłem zebrać kilka danych i pokazać stan serwisu: ilu ma użytkowników, skąd oni pochodzą, w jakiej grupie wiekowej są, która z nich aktualnie rośnie a która ewentualnie maleje.

Ilu użytkowników dziennie odwiedza Snapchat?

Ze statystyk dostępnych w Sieci widzimy, że Snapchata używa około 110 mln użytkowników dziennie! W niektórych serwisach można znaleźć informacje, że jest to już ponad 150 mln dziennie. Niestety, dopóki Snapchat nie wejdzie na giełdę i nie opublikuje oficjalnych informacji, nie będziemy mieć super szczegółowych danych na temat serwisu.

Kto jest na Snapchat

Kto jest na Snapchat?

Z ostatnich statystyk comScore wynika, że najwięcej osób, które używają Snapchata jest w grupie wiekowej 18-24. Wiadomo, serwis dla młodych, którego nieraz starsi nie ogarniają ma tam największą ilość użytkowników. Jednak co ciekawe, to osoby w wieku 35+ są najmocniej rosnącą grupą użytkowników.

W porównaniu z Facebookiem, grupą, którą najchętniej używa „fejsa” są osoby 18-34.

Jak działa Snapchat

Do niedawna na stronie z informacją reklamową na serwisie Snapchat mogliśmy obejrzeć grafikę, z której wynika, że najczęściej używają serwis osoby w wieku 18-24 a grupa 25-34 przeskoczyła tych najmłodszych, czyli osoby w wieku 13-18. Także coraz częściej starsi użytkownicy też uruchamiają Snapa i próbują swoich sił z tym serwisem społecznościowym:

kto jest na snapchat

Kto jest na Snapchat – podział na marki

Z badań firmy L2, która zajmuje się benchmarkowaniem działan online firm na różnych serwisach społecznościowych, wynika, że najczęściej Snapchata używają firmy z branży biżuteryjnej, następnie z branży elektroniki dla konsumentów i branży beauty i handlu detalicznego. Najrzadziej Snapchat używają marki z branży motoryzacyjnej (co dziwne).

kto jest na snapchat

Co publikują marki na Snapchat?

Formy najczęściej na Snapchacie publikują treści związane ze swoim produktem, następnie tworzą treści związane z lifestyle, pokazują z bliska użytkownikom eventy, które organizują oraz dają dostęp do treści „zza kulis”, które nigdzie indziej nie są dostępne.

kto jest na snapchat

Video na Snapchat

Ilość odtworzeń video na Snapchat to aktualnie… 10 mld dziennie! Jest to więcej, niż generuje YouTube a nawet Facebook! Trzeba tylko mieć świadomość, że to bardzo krótkie video, do 10 sek.

Kto jest na Snapchat w Polsce?

Dane na temat użytkowników z Polski dostarcza Snapcenter, którzy sprawdzili w Google Keyword Planner średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w Google danej frazy. Wiadomo, że dane nie są doskonałe, ale dają jakąś wstępną informację:

Snapchat w Polsce

Drugą opcją może być sprawdzenie liczby osób w Google, którzy są zainteresowani danym serwisem. Wyniki jakie pokazuje NapoleonCat. Według tych danych mamy około 1,2 mln użytkowników Snapchata:

kto jest na snapchat

Przychody Snapchata w podziale na kwartały w 2015 roku

Zastanawiacie się, czy Snapchat w ogóle zarabia? Oczywiście. W zeszłym roku jedo przychody wzrosły z 4 mln do 33. Najczęściej zarabia on dzięki: reklamom w sekcji Discovery, funkcji Live, sponsorowanym filtrom oraz sponsorowanym geofiltrom.

kto jest na snapchat

A tak wygląda dochód Snapchata w cyferkach:

Kto jest na Snapchat

Podsumowanie

Jak widzicie, Snapchat to serwis, który ma pomysł na siebie i widać to w statystykach, które ciągle wzrastają. Nowe funkcje, kolejni użytkownicy, wzrost przychodów pokazuje, że Evan Spiegel ma pomysł na rozwój serwisu. Zobaczymy czy wprowadzenie Instagram Stories wpłynie na ilość użytkowników Snapa a jak tak, to czy Snap wprowadzi jakąś dodatkową funkcję, która odróżni go mocno od Instagrama. Czekamy.

Dodatkowo widać, że większość danych, które podałem są z rynku amerykańskiego. Kolejny wpis o Snapchacie będzie na temat rynku polskiego, bądźcie czujni 😉

Po więcej informacji na temat Snapa jak zawsze zapraszam także na szkolenie Socjomanii.

Kategoria: snapchat

400 milionów użytkowników Instagrama

2015-09-24 09:49:57
admin

18

Ponad 250 mln użytkowników Facebooka gra w gry

Na początku tygodnia największy serwis społecznościowy na świecie ogłosił, że w gry na Facebooku gra ponad 250 mln
2013-06-06 09:00:00
admin

18

Demografia użytkowników social media

Pew Research Center i Docstoc wydali właśnie infografikę, w której odpowiadają na pytania jacy użytkownicy korzy
2013-04-20 18:55:00
admin

18

Ponad 3 mln nowych użytkowników Feedly!

W połowie marca Google poinformowało, że z dniem 1 lipca przestanie działań Google Reader, usługa do RSS. Był to d
2013-04-17 08:30:00
admin

18