Jak zrobić reklamę na polubienia profilu na Instagramie?

Korzystacie z Instagrama jako narzędzia do promocji produktów i usług, dodajecie zdjęcia, filmiki, Instagram Stories, robicie reklamy. Proste promocje linków można było na Instagramie zrobić od początku reklam na serwisie. A zastanawialiście się jak zrobić reklamę na polubienia profilu na Instagramie? Czy to w ogóle możliwe?

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Wg menedżera reklam na Facebooku na Instagramie mamy już ponad 5,1 mln użytkowników. To bardzo duża liczba – 1/3 osób, którzy mają Facebooka (wg ostatnich danych Polacy mają już ponad 16 mln kont).

Reklama na Instagramie

Opcje reklamowe na Instagramie były dla mnie zawsze okrojone – promowanie linka, posta z Facebooka były interesujące jako możliwość sprawdzenia czy Instagram generuje ruch na naszej www. Ale nie było nigdy możliwości zachęcenia ludzi do polubienia naszego profilu!

Do czasu! Na ostatnim szkoleniu z serwisów społecznościowych, gdy omawialiśmy Instagram pojawiła mi się reklama, która miała inny niż dotychczas niebieski napis pod zdjęciem – „Odwiedź profil na Instagramie”. Po kliknięciu w link przechodziliśmy do profilu i można było obejrzeć zdjęcia a także polubić profil. Wreszcie (choć oczywiście nie jest to to samo co na Facebooku)!

Interesuje Was taka opcja reklamy? Chcecie ją wypróbować w swoich działaniach? Nic prostszego.

Jak zrobić reklamę na polubienia profilu na Instagramie

Po pierwsze, musicie mieć profil firmowy, trzeba w opcjach konta przełączyć profil na firmowy i połączyć go z Waszą stroną na Facebooku.

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Następnie pod opublikowanym postem klikacie „Promuj” i przechodzicie do Menedżera reklam na Instagramie.

Tam wybieramy cel promocji (Uzyskaj więcej odwiedzin w profilu i witrynie) a następnie przechodzimy do tworzenia promocji.

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Najważniejszym elementem do wyboru tutaj jest miejsce docelowe – czy chcemy przenieść użytkownika na naszą stronę www czy chcemy, żeby został na Instagramie i polubił nasz profil. Jeżeli to drugie, rozwijamy opcje „Miejsce docelowe” i wybieramy „Profil firmowy na Instagramie”.

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Kolejne kroki to wybór grupy odbiorców, budżetu i czasu trwania reklamy i możemy utworzyć promocję.

Podsumowanie

Bardzo cieszę się na taką możliwość, jaką dał Instagram, za chwilę będę z niej korzystał i jak tylko otrzymam wyniki dam Wam znać.

A może już ktoś z Was z niej korzystał? Dajcie znać w komentarzach jaka cena za polubienie wyszła 😉

Kategoria: instagram
 • Dawno u Ciebie nie byłam i tyle fajnych rzeczy znów wiem 🙂 Szykują sie testy 🙂

 • BernadetaSelwa

  Wstrzeliłeś mi się idealnie z tematem! Mam jedno pytanie: gdzie mogę obserwować statystyki z tej reklamy? Jest to widoczne w Power Editorze czy w aplikacji Instagram na komórce? Ten brak karuzeli jakoś przeboleję, jednak po większej ilości followersów można wtedy ustawić kolejną kampanię. 😉

  • BernadetaSelwa

   Straszna lipa bo jak chciałam dzisiaj odpalić, to nie działa ta opcja na Instagramie. ;(

 • Cześć. Czy polecasz jakiś kurs z podstaw obsługi facebook ads?

 • Witam, mam pytanie o możliwość wybrania grupy odbiorców, jest ustawiona na automatyczną i nic więcej nie mogę wybrać. Czy Pan był w stanie ustawić coś więcej w swojej reklamie?

 • Michał Olechowski

  Hej, fajna sprawa, ale nie wpada przy okazji zbyt wiele nowych obserwatorów. Od miesiąca ogarnia mi to firma crazyfejm.pl i co miesiąc mam koło 2 tysiecy nowych osób na swoim profilu, ilość lajków też się fajnie zwiększyła.