Jak zrobić reklamę na polubienia profilu na Instagramie?

Korzystacie z Instagrama jako narzędzia do promocji produktów i usług, dodajecie zdjęcia, filmiki, Instagram Stories, robicie reklamy. Proste promocje linków można było na Instagramie zrobić od początku reklam na serwisie. A zastanawialiście się jak zrobić reklamę na polubienia profilu na Instagramie? Czy to w ogóle możliwe?

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Wg menedżera reklam na Facebooku na Instagramie mamy już ponad 5,1 mln użytkowników. To bardzo duża liczba – 1/3 osób, którzy mają Facebooka (wg ostatnich danych Polacy mają już ponad 16 mln kont).

Reklama na Instagramie

Opcje reklamowe na Instagramie były dla mnie zawsze okrojone – promowanie linka, posta z Facebooka były interesujące jako możliwość sprawdzenia czy Instagram generuje ruch na naszej www. Ale nie było nigdy możliwości zachęcenia ludzi do polubienia naszego profilu!

Do czasu! Na ostatnim szkoleniu z serwisów społecznościowych, gdy omawialiśmy Instagram pojawiła mi się reklama, która miała inny niż dotychczas niebieski napis pod zdjęciem – „Odwiedź profil na Instagramie”. Po kliknięciu w link przechodziliśmy do profilu i można było obejrzeć zdjęcia a także polubić profil. Wreszcie (choć oczywiście nie jest to to samo co na Facebooku)!

Interesuje Was taka opcja reklamy? Chcecie ją wypróbować w swoich działaniach? Nic prostszego.

Jak zrobić reklamę na polubienia profilu na Instagramie

Po pierwsze, musicie mieć profil firmowy, trzeba w opcjach konta przełączyć profil na firmowy i połączyć go z Waszą stroną na Facebooku.

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Następnie pod opublikowanym postem klikacie „Promuj” i przechodzicie do Menedżera reklam na Instagramie.

Tam wybieramy cel promocji (Uzyskaj więcej odwiedzin w profilu i witrynie) a następnie przechodzimy do tworzenia promocji.

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Najważniejszym elementem do wyboru tutaj jest miejsce docelowe – czy chcemy przenieść użytkownika na naszą stronę www czy chcemy, żeby został na Instagramie i polubił nasz profil. Jeżeli to drugie, rozwijamy opcje „Miejsce docelowe” i wybieramy „Profil firmowy na Instagramie”.

jak zrobić reklamę na polubienia profilu na instagramie

Kolejne kroki to wybór grupy odbiorców, budżetu i czasu trwania reklamy i możemy utworzyć promocję.

Podsumowanie

Bardzo cieszę się na taką możliwość, jaką dał Instagram, za chwilę będę z niej korzystał i jak tylko otrzymam wyniki dam Wam znać.

A może już ktoś z Was z niej korzystał? Dajcie znać w komentarzach jaka cena za polubienie wyszła 😉

Kategoria: instagram
 • Dawno u Ciebie nie byłam i tyle fajnych rzeczy znów wiem 🙂 Szykują sie testy 🙂

 • BernadetaSelwa

  Wstrzeliłeś mi się idealnie z tematem! Mam jedno pytanie: gdzie mogę obserwować statystyki z tej reklamy? Jest to widoczne w Power Editorze czy w aplikacji Instagram na komórce? Ten brak karuzeli jakoś przeboleję, jednak po większej ilości followersów można wtedy ustawić kolejną kampanię. 😉

  • BernadetaSelwa

   Straszna lipa bo jak chciałam dzisiaj odpalić, to nie działa ta opcja na Instagramie. ;(

 • Cześć. Czy polecasz jakiś kurs z podstaw obsługi facebook ads?

 • Witam, mam pytanie o możliwość wybrania grupy odbiorców, jest ustawiona na automatyczną i nic więcej nie mogę wybrać. Czy Pan był w stanie ustawić coś więcej w swojej reklamie?

 • Michał Olechowski

  Hej, fajna sprawa, ale nie wpada przy okazji zbyt wiele nowych obserwatorów. Od miesiąca ogarnia mi to firma crazyfejm.pl i co miesiąc mam koło 2 tysiecy nowych osób na swoim profilu, ilość lajków też się fajnie zwiększyła.

  • Krystian Pawlak

   Prawda, nie da się normalnie kierować reklam na zdobywanie obserwujących. Słaba sprawa, muszę sprawdzić to crazyfejm, bo póki co po płatnej reklamie przybyło mi tylko 15 nowych osób… Dzięki za link!