Kto z Was widział na swojej Tablicy post z linkiem, w którym znajduje się dodatkowy przycisk zachęcający do dowiedzenia się więcej, ściągnięcia pliku czy zakupu? Post wygląda tak jak ten poniżej:

przykłąddd

Chcecie wiedzieć, jak się tworzy taki dodatkowy przycisk call to action, który zachęci Waszych fanów do kliknięcia, przejścia na stronę docelową? Proszę bardzo:

1 Najpierw należy uruchomić Power Editor i ściągnąć dane

2 Następnie wybieramy Stronę, na której chcemy dodać post oraz kliknąć przycisk „Create Post”. Pokazuje się nam takie okienko:

create_post

3 Wybieramy typ postu (wpis z linkiem), dodajemy treści oraz interesujący nas przycisk „call to action” – zakup, dowiedz się więcej, zapisz się, zabukuj hotel, ściągnij oraz dodajemy grafikę (wymiar preferowany 1200×634 albo 600×317)

button

4 Po wpisaniu wszystkich treści (link, tekst postu, opisy) tworzymy post. Wybieramy następnie opcję, że publikujemy ten post na Tablicy. Wybieramy dzień i godzinę i planujemy.

publish

I już;) Mamy swój post z linkiem i „call to action”

Opcję z „call to action” możemy wykorzystać także przy dodawaniu wpisu z video:

video
Możecie także stworzyć reklamę, w której promowany link „będzie wyposażony” w „call to action”

W Ads Managerze wybieracie „Clicks to Website”, dodajemy link, który chcemy promować, następnie wybieramy Stronę na Facebooku, którą chcemy promować i wybieramy dostępny przycisk:

adsss

Miłego klikania i mam nadzieję, że więcej osób odwiedzi Wasze Strony;)