Jak działa Snapchat – krótki poradnik użytkownika.

Jak działa Snapchat – to pytanie, które zadaje coraz więcej osób. Serwis, którego każdego dnia używa ponad 150 mln osób zyskuje nie tylko użytkowników prywatnych ale również coraz częściej firmy chcą wykorzystać go do działań marketingowych. Sprawdźcie jak to można zrobić 😉

Wiek użytkowników Snapchata

Snapchata używają coraz częściej osoby, które podejmują decyzje zakupowe. Widać to ładnie po statystykach wiekowych – Snapchat to serwis, który używany jest nie tylko przez osoby 13-18 czy 18-24 ale także 24-34 a 35+ to najmocniej rosnąca grupa wiekowa na Snapie!

Jak działa Snapchat

Firmy widzą tę zmianę i chcą skorzystać z możliwości komunikacji ze swoją grupą docelową.

Jakie mają możliwości działań?

  • snapy (zdjęcia, video), które trwają do 10 sek.
  • stories (zdjęcia, video), które umożliwiają tworzenie treści aktywnych przez 24h; po tym czasie są usuwane
  • geofiltry „na żądnie”, tzn możliwość stworzenia takiego geofiltru, jaki tylko sobie chcemy (np z logo firmy, geofiltr pokazuje się w okolicach naszej firmy). Ta opcja jest na razie zarezerwowana dla użytkowników z zagranicy, w Polsce musimy poczekać.

Sprawdźcie film, jaki stworzył Snapchat aby przedstawić kluczowe dla marek funkcje serwisu:


 Jak działa Snapchat – prezentacja

Rozpisane w miarę szczegółowo opcje Snapchata znajdziecie w mojej prezentacji, którą wygłosiłem w zeszłym roku na Czwartku Social Media w Łodzi. Dowiecie się z niej jak dodać znajomych na Snapchat, jak dodać napis na zdjęciu czy jak sprawdzić my stories.

W niej też znajdziecie kilka pomysłów na to, jak firmy mogą wykorzystać serwis do działań marketingowych. W powiązanych doszukacie się na pewno kolejnych z moich prezentacji, w których podpowiadam jak uczelnia wyższa oraz klub sportowy mogą wykorzystać Snapchat do komunikacji.

Sprawdźcie koniecznie:


Podsumowanie

To nie ostatni wpis związany ze Snapchatem na blogu. Już niedługo kolejne z tej serii. Jeżeli chcecie zacząć obserwować użytkowników oraz firmy i ich poczynania na Snapchacie aby nauczyć się co i jak pokazywać grupie docelowej, polecam Wam zestawienie stworzone przez hash.fm.

A jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Snapchata, tego jak stworzyć konto, jak zrobić dobrego snapa, jak wygenerować zasięg, zapraszam na szkolenie, które organizujemy w Socjomanii.

Kategoria: snapchat