Jak dodać wiele obrazów w jednym poście na Facebooku?

Kojarzycie reklamy MultiProduct Ads nazywane także Carousel Ads (karuzela zdjęć)? W tej reklamie możemy dodać 3, 4 lub 5 grafik w jednym poście reklamowym i odbiorca może przesuwać kreacje aby np. sprawdzić, co jeszcze oferuje nasz sklep. Jeżeli ich nie kojarzycie zajrzyjcie na mój tutorial, w którym pokazuję, jak taką reklamę stworzyć.

Od kilku miesięcy Facebook umożliwia także dodawanie kilku obrazów do jednego posta, którego nie trzeba promować. Jednak na początku wszystkie dodawane grafiki kierowały do jednego miejsca. Od około miesiąca serwis umożliwił personalizowanie tych linków, czyli dodawanie do każdej z grafik linka, który wyprowadzi nas do innej treści. Super!

Opcja ta jest bardzo ciekawa i do wykorzystania m.in. przez sklepy internetowe czy portale informacyjne. W jednym poście mogą oni dać do 5 linków kierujących do różnych destynacji np do innych pierścionków, sukienek, artykułów.

Poniżej możecie sprawdzić jak wygląda dokładnie ten rodzaj postu:

Szukasz zabawek na Mikołajki? U nas znajdziesz na pewno!

Posted by Agito.pl on 25 listopada 2015

Jak zrobić taki post? Bardzo prosto:

1 Wybieramy linka prowadzącego do naszej strony

2 Wklejamy go do Facebooka

edytowanie linka Facebook karuzela zdjęć

3 Zauważcie, że na dole pojawia się jedna lub kilka grafik z opisami. Pod opisami widzimy wgrane grafiki, które zaciągnął FB z Waszej strony i „+”

4 Uwaga – jeżeli na wklejanej przez nas stronie www nie ma żadnego obrazka, może zdarzyć się tak, że nie pokaże nam się żadna grafika. Nic nie szkodzi – musimy dodać po prostu grafikę z dysku i wszystko będzie działało 😉

edytowanie linka Facebook karuzela zdjęć

5 A teraz krok, w którym ustawiamy źródła, pod które zostaniemy zabrani po kliknięciu.

Najeżdżając na grafiki widzimy znaczek „linka”

edytowanie linka Facebook karuzela zdjęć

6 Po kliknięciu w niego możemy ustawić miejsce docelowe, linka który ma się otworzyć osobie, która kliknie na dany obrazek.

edytowanie linka Facebook karuzela zdjęć

I to tyle! Mamy na swojej Stronie pięknie wyglądający post, w którym wgraliśmy do 5 grafik i 5 odnośników do różnych produktów, usług, miejsc jakie oferuje nasza firma. Mam nadzieję, że post będzie się Wam klikał 😉

Skorzystacie z tutoriala?

PS – idealny rozmiar dodawanych grafik to 600 x 600 px

Kategoria: Facebook, tutorial
  • Witam, a jak zrobić by podlinkować tylko jedno zdjęcie. Tak by przekierowało na konkretny adres bezpośrednio po najechaniu i kliknięciu na zdjęcie.

  • Iza

    Czy taki post można później sponsorować i w ten sposób obejść konieczność użycia Power Editora?