Instagram Stories nie zaszkodziły Snapchatowi?

Gdy Instagram wprowadził Instagram Stories Snapchat poczuł się na pewno zagrożony. Dlaczego? Funkcja Stories na Instagramie to kopia jednej z ważniejszych funkcji Snapchata, która umożliwia dodawanie treści, które nikną po 24h. Stories na Snapchacie jest używane przez 1/3 użytkowników Snapchata i to oglądanie treści na Stories jest odpowiedzialne w dużej mierze za 10 mld wyświetleń video dziennie. Jest to więcej wyświetleń niż na YouTube oraz więcej niż na Facebooku! Jak na tę zmianę zareagowali użytkownicy obu serwisów?

 

Instagram Stories Snapchat killer?

O Instagram Stories pisałem w jednym z wcześniejszych artykułów. Oceniałem i nadal oceniam, że Instagram Stories zabiorą użytkowników Snapchatowi. Choćby przez to, że Instagram ma większą ilość użytkowników i łatwiej można dotrzeć do innych kont, łatwiej je znaleźć i dodatkowo zareklamować. Na razie moje przewidywania się nie potwierdzają, ale w przyszłości… 😉

Oczywiście nie można wiele powiedzieć na podstawie badań, które zostały przeprowadzone zaledwie tydzień po wprowadzeniu nowej funkcji przez Instagram, ale  SensorTower, firma, która zbiera oraz analizuje dane z rynku mobile, zbadała ruch generowany przez aplikacje w USA na systemie iOS i okazało się, że aktualnie Snapchat utrzymuje przewagę nad Instagramem pod względem ilości minut jakie użytkownicy spędzają z aplikacją każdego dnia.

instagram stories snapchat

Popularne serwisy społecznościowe wśród młodzieży

Snapchat to serwis, który bardzo mocno zaznaczył swoją ważność wśród nastolatków (tutaj badania koncentrują się na USA). W ciagu 2 lat w kategorii „najważniejszej aplikacji wśród nastolatków” Snapchat pojawił się z 13% i szybko osiagnął 28% „ważności”. Przeskoczył Facebooka, Twittera czy Pinterest – jak widzicie, ustępuje „w ważności” tylko Instagramowi.

instagram stories snapchat

Podsumowanie

Jak widzicie, po pierwszych kilku dniach z badań wynika, że Instagram Stories Snapchatowi nie zaszkodziły, jednak są to badania tylko z USA, tylko z platformy iOS. Zobaczymy jak wykres będzie wyglądał, gdy przeanalizowane zostaną wyniki aktywności użytkowników z całego świata i nie tylko z iOS ale i z Androida. Oby takie badania powstały 😉

Źródło

Kategoria: instagram