Kilka tygodni temu najbardziej popularne narzędzie umożliwiające monitoring działań na Instagramie, Iconosquare, poinformował, że będzie się spieniężał, i wprowadzi opłaty. Koszt roczny to 30 dolarów, koszt miesięczny to 4,9$. Nie korzystam z Instagrama do działań komercyjnych, Iconosquare bardziej promowałem (na szkoleniach w Socjomanii), niż z niego mocno korzystałem, więc te 120 zł dla mnie to trochę drogo.

Zacząłem więc szukać tańszego lub darmowego narzędzia do monitorowania Instagrama i w tym momencie natrafiłem na ciekawy wpis na Twitterze, który opublikował Szymon. We wpisie pokazał screen z ink361.

Po uruchomieniu narzędzia i klikaniu w kilka sekcji zakochałem się w nim;) Bardzo ciekawe funkcje, wygląd, możliwość dodawania streamów, statystyki – to wszystko jest dostępne w ink361 i dlatego też chciałbym polecić Wam ten serwis a poniżej pokazać dokładniej jego funkcje. Sprawdźcie!

Ink361 to firma, która monitoruje Instagram już od dobrych paru lat. Powstała w 10.2011 w Honk Kongu (wcześniej znana jako Inkstagram, ale zmieniła nazwę po rozmowie z przedstawicielami Instagrama;) ).

Skąd taka nazwa? Jak twierdzi CEO Ink361, Holender Carel van Apeldoorn

„We help you to share your world in 360 degrees and add something extra to that,”

Jak widać na ich stronie firmowej, każdego miesiąca odwiedza ich ponad 18 mln użytkowników którzy przeglądają 330 mln stron, 59% ruchu mają z urządzeń mobilnych.

Po zalogowaniu się do serwisu można zauważyć, że Ink361 ma 5 głównych zakładek: Deck, Feed, You, Popular oraz Blog

Deck

W tej zakładce możemy ustawić sobie jakie treści chcemy widzieć. Korzystaliście z Tweetdecka? Jeżeli tak, zauważycie podobieństwo do tego narzędzia. W części Deck dodajemy sobie kolejne strumienie z treściami. Możemy dodać mój feed, moje wpisy, wpisy poszczególnych użytkowników, konkretny hashtag ale także np popularne w danym momencie treści na Instagramie.

monitoring działań na instagramie

Ciekawa możliwość monitoringu tego, co się aktualnie sprawdza na Instagramie i spróbowania tworzenia podobnych treści.

monitoring działań na instagramie

Feed

Tutaj mamy stronę główną naszego Instagrama, widzimy chronologicznie wszystkie treści, jakie publikowały osobt/firmy, które obserwujemy. Co jest bardzo fajne, możemy dodać tu także nowy feed – ja dodałem feed „Socjomania”, aby pokazywał mi wszystkie wpisy z hashtagiem #socjomania.

You

W tej części mamy kilka zakładek:

Posts – wszystkie posty, które dodaliśmy na Instagramie, oczywiście z widocznym zaangażowaniem i jednocześnie z możliwością udostępnienia zdjęcia w innych serwisach społecznościowych.

Followers – tutaj mamy chronologiczną listę osób, które zaczęły nas obserwować na Instagramie. Z poziomu tego możemy dodać wybraną osobę do kręgów lub zacząć obserwować.

Following – tutaj mamy listę osób/firm, które zaczęliśmy oglądać.

Likes – lista zdjęć, którym daliśmy „Serduszko” 🙂

Albums – na ink361 możemy dodać albumy ze zdjęciami

Statistics – to sekcja, która będzie nas interesowała najbardziej. Tutaj mamy wszystkie statystyki dotyczące naszego profilu:

monitoring działań na instagramie

Dane ogólne, historia konta, którego dnia i godziny dodajemy wpisy na Instagramie, które zdjęcia są najpopularnijesze, ile lajków otrzymaliśmy, które filtry są najbardziej angażujące, popularne tagi (2 ostatnie mocno podobne do treści widocznych w iconosquare)

Popular W tej sekcji widzimy popularne aktualnie treści na Instagramie

Now on Instagram – aktualnie najpopularniejsze zdjęcia na Instagramie

monitoring działań na instagramie

Albums – albumy ze zdjęciami stworzone przez użytkowników Ink361.

Editors choice – wybór ciekawych użytkowników i zdjęć.

Featured users – zakładka, w której znajdziemy popularne wpisy

People and brands – fajna sekcja, dzięki której mamy dostęp do popularnych w tym momencie osób oraz marek na Instagramie. Treści podzielone są na różne kategorie, np sport, celebryci, moda, luksus i inne.

Hot tags – najpopularniejsze obecnie hashtagi także podzielone na kategorie/ Filters – najpopularniejsze filtry;

Around the world – najpopularniejsze treści na Instagramie z podziałem na kraje na świecie.

monitoring działań na instagramie

Blog

Blog, na którym pojawiają się co kilka dni ciekawe artykuły na temat tego, co się dzieje na Instagramie.

 

Płatności: Jak Wam wspominałem, ink361 jest serwisem bezpłatnym, ale można kupić wersję bez reklam płacąc za miesiąc lub za rok z góry:

monitoring działań na instagramie

W porównaniu z Iconosquare, jest tańszy a opcji ma chyba więcej i jestem skory wydać te 40 zł na rok.

monitoring działań na instagramie

Ink361 oferuje także narzędzia, dodatki do bloga na wordpress czy umożliwia dodanie zakładki na Facebooka.

statystyki na Instagramie

Ink361 oferuje także opcje reklamowe, więc jeśli chcecie pokazać się wśród użytkowników serwisu, polecam wejść na stronę w opcje z reklamą.

Podsumowanie

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądają Wasze działania na Instagramie, chcecie lepiej monitorować komercyjne konto, które prowadzicie lub chcecie zmienić narzędzie z Iconosquare, który stał się w 100% płatny, polecam Wam ink361. Zalogujcie się, przetestujcie funkcje i podzielcie się tym postem wśród instagramowych znajomych 😉