Kto z Was korzysta z facebookowych grup? Do ilu jesteście zapisani? Ja byłem do ponad 60, ale dzięki tej aplikacji zmniejszyłem tą ilość+ zwiększyłem aktywność w tych, które mnie interesują bardziej;)

Czym jest aplikacja Facebook Groups? Jak jest napisane w Google Play:

Wszystkie swoje grupy na Facebooku możesz wyświetlać w jednym miejscu. Nic nie będzie Ci przeszkadzać w dyskusjach, planowaniu i współpracy. Aktywność w grupach możesz śledzić, jak Ci wygodniej: w tej aplikacji lub na Facebooku.
– Tworzenie grup w dowolnym celu
– Udostępnianie informacji, publikowanie zdjęć i linków, utrzymywanie kontaktu
– Poznawanie nowych grup zgodnych z zainteresowaniami i dołączanie do nich

Aplikacja ta po prostu daje nam łatwiejszy dostęp do facebookowych grup. Nie musimy wchodzić do aplikacji Facebook, klikać w menu po lewej stronie, szukać grupy, która nas interesuje (z tych, z których korzystamy najczęściej lub klikać „zobacz wszystkie” aby sprawdzić inne grupy) tylko po prostu uruchamiamy aplikację i przechodzimy do interesującej nas grupy.

 

Tak wygląda ekran aplikacji w Google Play. Jak na razie zainstalowało ją ok 10 tys użytkowników (Android)

Screenshot_2014-11-18-21-56-10

Gdy chcemy zainstalować aplikację potwierdzamy, na jakim koncie chcemy z nich korzystać:

Screenshot_2014-11-18-22-45-00

A tak wygląda powitanie w aplikacji:

Screenshot_2014-11-18-22-45-11

Bardzo ładnie pokazują się nam grupy, do których jesteśmy zapisani. Na ekranie wyświetla się 12 grup. Możemy zmieniać ich pozycje po prostu przytrzymując kółeczko i przesuwając na interesujące nas miejsce:

Screenshot_2014-11-18-22-45-23

Tak wygląda część z ustawieniami: możemy włączyć lub wyłączyć powiadomienia push lub zdefiniować działania dla poszczególnych grup

Screenshot_2014-11-19-00-07-30

Po wejściu do wybranej grupy widzimy coverphoto, listę osób znajomych, którzy są też członkami danej grupy i najświeższe posty:

Screenshot_2014-11-19-18-50-36

Jest także opcja stworzenia skrótu najbardziej interesującej nas grupy na pulpicie – skrót widzicie poniżej w lewym górnym rogu. Po kliknięciu przechodzimy od razu do nowych postów na danej grupie. Może być przydatne szczególnie, gdy np jesteś na grupie, gdzie rozdają zaproszenia na OnePlus One lub na grupie Łódź – Warszawa ciężka przeprawa i nie wiesz, czy się spieszyć na pociąg czy nie 😉

Screenshot_2014-11-19-18-50-46

Osobiście aplikacja bardzo mi się podoba i uruchamiam ją kilka razy w ciągu dnia. Czytam więcej wpisów w grupach, które mnie interesują a używanie aplikacji zacząłem od… wypisania się z kilku grup, o których nawet zapomniałem, ze byłem zapisany i tematyka poruszana tam mnie nie interesowała już dawno.

Warto spróbować i zainstalować ją na swoim smartfonie. Polecam 😉