Mógłbym powiedzieć, że Lidl to sklep, dzięki któremu zacząłem biegać;) Z Lidla mam koszulkę, bluzę, kurtkę, spodnie długie, spodnie krótkie, czapkę no i to, co najważniejsze w bieganiu – buty.

Rozpoczynając swoją przygodę z bieganiem nie wiedziałem, czy mi się to spodoba, czy wytrwam. Zdecydowałem, że nie będę inwestował w super wypasione buty i sprzęt tylko spróbuję w miarę dobrego, taniego i sprawdzonego (przez Mateusza Jasińskiego) sprzętu – z Lidla. Jak przy każdej ofercie w Lidlu było ciężko „wywalczyć” towar, ale udało mi się.

Moje pierwsze wrażenie oraz wykonanie butów

Buty kosztowały ok 70 zł i jak na razie to bardzo dobra inwestycja;) Są pomarańczowe, więc ładnie widać biegacza, który w nich biegnie – nawet w nocy, gdyż posiadają odblaskowe wstawki. Buty są wygodne, nie czuć dyskomfortu przy ich noszeniu. Dobrze opinają stopę a sznurówki po zawiązaniu trzymają się bez problemu, nie rozwiązują się. Wkładka jest wyjmowana, więc jeżeli ktoś chce sobie kupić taką amortyzacyjną i ją wymienić, nie będzie żadnego problemu.

W kilku częściach zrobione są z „przewiewnego” materiału, dzięki któremu, gdy biegniemy, biegniemy w wietrzny dzień lub trochę chłodniejszy to czuć na stopie przyjemny chłód.

Przyznam, że nie biegałem w żadnych innych butach niż te z Lidla, ale jeżeli tylko uda mi się coś kupić, dam znać jak wyszło porównanie komfortu.

Krótkie podsumowanie

Po przebiegnięciu ponad 330 km mogę stwierdzić, że:
– buty są naprawdę bardzo fajne – lekkie, dobrze trzymają nogę podczas biegu
– starły się tylko na tyle podeszwy oraz na przodzie
największy „ubytek” to pięta w lewym bucie – starła się wyściółka i jeżeli bym nie używał plastrów to co bieg moja pięta by była mocno starta.

P1100879

Starcie na tylnej części podeszwy

P1100880

Starcie na przedniej części buta

P1100876

Mocne wytarcie w środku buta w okolicach pięty

Podsumowanie

Dla osoby, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem te buty będą na pewno odpowiednie. Nie będzie żalu wydanych 70 zł nawet gdy nie będziemy biegać „na stałe”. Na wiosnę 2014 pewnie Lidl wprowadzi kolejny model butów, z chęcią sprawdzę na pewno „ulepszoną” ich wersję i dam znać co o niej sądzę.