Kilka dni temu Facebook zmienił swój regulamin i pozwolił administratorom Stron na zorganizowanie konkursów na Tablicy.

Wiele osób zadawało pytania czy warto używać teraz w ogóle aplikacji konkursowych (bo można robić teraz konkursy za darmo), czy krok podjęty przez Facebooka nie był wymierzony w takie firmy jak np fanpoint, megafoni,click-appss?

Moim zdaniem nadal warto używać aplikacji. A oto kilka powodów, dlaczego tak sądzę:

1 aplikacje umożliwiają łatwe zbieranie danych uczestników. Jeżeli ktoś wygra od razu możemy wysłać do niego maila z prośbą o dane do wysyłki a nie prosić w komentarzu czy następnym poście o te dane. Można wykorzystać maila następnie w newsletterze lub Facebook Audiences.

2 aplikacje konkursowe mają ważną funkcję – fangate – użytkownik weźmie udział w konkursie dopiero po polubieniu Strony

3 dzięki aplikacji mamy możliwość stworzenia „ustrukturyzowanego” konkursu w którym jest menu, zasady, regulamin a także możliwość zapraszania znajomych do oddania głosu na naszą pracę lub zaproszenia ich do udziału w konkursie po dodaniu swojej pracy

4 dzięki aplikacji mamy lepszy wgląd w to, jak zadziałał konkurs (ile osób wzięło w nim udział, jakie działania podjęli, ile kliknęło a ile przeszło dalej, jak reagowali na reklamę itp.)

5 wykorzystując aplikacje nie ryzykujemy tego, że któryś z naszych fanów się zdenerwuje widząc post z konkursem na Tablicy i potraktuje go jako spam (ukryje wydarzenie, odlubi Stronę)

6 w aplikacji możemy „bronić się” przed konkursowiczami, którzy mają mnóstwo znajomych/innych kont z których klikają i oddają głos na siebie i dzięki temu wygrywają. W aplikacji to jury może mieć ostateczny głos, kto wygrał

7 aplikacje są bardziej profesjonalne niż konkursy na Tablicy

 

Macie jeszcze jakieś inne powody dlaczego warto korzystać z aplikacji konkursowych? Czekam na komentarze poniżej.