10 sposobów na zwiększenie liczby followersów na Instagramie

Instagram nadal nie uruchomił aplikacji, w której, tak jak w aplikacji Facebook, można zarządzać zarówno swoim prywatnym profilem i przełączyć się następnie na Strony. Dodatkowo nadal opcje reklamy dostępne są tylko dla wybranych, wielkich graczy.

Więc co zrobić, jak działać, żeby zwiększyła się ilość osób, które nas obserwują? Tylko nie kupujcie pustych kont na Allegro – przyniosą ilość ale nie przyniosą jakości;)

Spójrzcie na tych kilka działań, które na pewno pomogą w pozyskiwaniu followersów:

1 Dodaj na swojej stronie www banner/zakładkę z informacją, że masz konto na Instagramie

Już chyba na każdym blogu, który odwiedzam w części z serwisami społecznościowymi, na których dany bloger się udziela, jest też i logo Instagram, po kliknięciu którego otwiera się nam konto Instagram. Aby wygenerować sobie takie oficjalne logo możecie odwiedzić ich stronę.

Niekiedy przy logo pojawiają się wyrazy „obserwuj mnie”, „dołącz do followersów”, „zobacz co się dzieje na Instagramie” – dzięki tym call to action jeszcze mocniej możemy zachęcić odwiedzających naszego bloga do kliknięcia w logo, przejścia na Instagram i kliknięcia przycisku „Obserwuj”

2 Dodaj na swojej stronie www widżet, w którym widoczne będą dodane na Instagramie zdjęcia

Bardzo fajnie wygląda także, gdy na stronie www pokazują się nasze zdjęcia z Instagrama lub zdjęcia wybranego przez nas hashtaga. Aby wygenerować sobie takie galerie możemy skorzystać z jednego z programów, które tworzą taką galerię automatycznie:

Snapwidget

snapwidget

 Olapic

olapic

3 Na Facebooku dodaj zakładkę Instagram

Facebook i Instagram to bardzo dobre połączenie;) Polecam dodać sobie zakładkę Instagram na Stronę na Facebooku za pomocą aplikacji Woobox. Jak? Kliknijcie w ten link (mój artykuł z tutorialem)

4 Zorganizuj konkurs

Warunek konieczny dla osób, które chcą wziąć udział w konkursie – obserwuj nasz profil!

5 Dodawaj treści często – najlepiej 1 raz dziennie

Jeżeli zdecydowałeś się na działanie na Instagramie mam nadzieję, że masz pomysł jakie treści dodawać. Najlepiej żeby dodawać wpisy przynajmniej 5 razy w tygodniu. Dzięki temu, gdy osoba wejdzie na konto i zobaczy, że publikujemy systematycznie, chętniej kliknie „Obserwuj”.

6 Wykorzystuj hashtagi

Wykorzystuj we wpisach hashtagi, dzięki temu możesz pokazać się w interesujących tematach i zachęcić fanów do obserwowania naszego konta. Nie wykorzystuj specjalnie hashtagów, które są popularne w danym temacie, nie jest to dobrze postrzegane w społeczności.

7 Eksperymentuj z treściami, które dodajesz, angażuj

Dodawaj nie tylko zdjęcia, ale też zdjęcia z zadaniami dla fanów, pytaniami, video, Direct Message i inne nowsze, starsze opcje, które przybliżą Twoją markę.

8 Odpowiadaj na wpisy użytkowników

Pokaż, że czytasz to, co piszą użytkownicy. Wiadomo, jeżeli masz 500 komentarzy, może to być trochę trudne, ale postaraj się;)

9 Taguj obserwujących w komentarzach

Aby zachęcić do powrotu na konto, do ponownej aktywności, odpowiadaj tagując danego użytkownika „@” – dzięki temu otrzyma on powiadomienie, że marka weszła z nim w interakcję i będzie kontynuował wpis.

10 Obserwuj innych

Jeżeli ktoś Cię zacznie obserwować możesz przejrzeć jego konto i rozważyć to, żeby i jego obserwować. Żeby na Twojej tablicy nie było zbyt wielkiego „śmietnika” obserwuj tylko tych, którzy Dodają wartościowe dla Ciebie treści.

POWODZENIA!

Źródło

Kategoria: Facebook, instagram
 • Mariusz Kaczorowski

  Hej bardzo fajny artykuł! Ja korzystam z tego: http://bot-instagram.pl Szybko dostaje lajki i rozkręcam swój profil. Już mam 80 000 followersów a w tym serwisie startowałam z 3 000. Reszta to prawdziwi fani którzy komentują i lajkują moje zdjęcia. Przy takiej liczbie trzeba dodawać zdjęcie conajmniej raz na dzień bo followersi mogą szybko się ulotnić,

 • Sugeruje zainwestować w automat, który z Twojego konta będzie lajkował, obserował i rozdawał komentarze tak jakbyś Ty to robił. A w zamian ludzie będą się odwzajemniać 🙂 Mówię o tym: https://goo.gl/5fAolA

 • Dorian

  Super sposobem i tanim są szybkielajki.pl – dla mojej firmy dało to zdecydowane efekty także wszystkim polecam kupowanie like na tej stronie

 • Maja Peszek

  Hej, jest mega spoko strona by zostać sławnej http://insta-follow.eu/2148

 • Ania Szczepek

  Cześć, najlepsza opcja by wybić się na IG moim zdaniem jest na tej stronie: http://insta-follow.eu/2148 Szybko zdobyłam tam wiele obserwujących 🙂

 • Alek Polański

  Hej, ja polecam http://www.crazyfejm.pl – współpracuję z nimi i mam do 3 tysięcy nowych aktywnych obserwujących co miesiąc. 🙂

 • Michał Ziętkowski

  Korzystam z crazyfejm.pl i mogę polecić, prawie 2000 nowych obserwujących z Polski co miesiąc 😉